"Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ... " Ці слова відомого педагога К. Ушинського актуальні упродовж півтора століття. Особливо актуальними вони є в нашому складному світі, де лунають заклики північного непередбачуваного сусіди про захист "руськоязичних" на території України.
Тиждень української мови та писемності, котрий тривав у Коритнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів із 7-го по 11-е листопада, охопив дуже багато аспектів подій, пов'язані із виникненням, становленням та сучасним життям української мови. Так, життям. Бо мова - живий організм, "здоров'я" якого залежить від нас, носіїв української мови.
Отже, після урочистого відкриття в понеділок, і ознайомлення з планом роботи на тиждень, оргкомітет учнівського врядування приступив до реалізації всіх пунктів.
У вівторок учні 5-7 класів переглянули документальний відеоролик про історію становлення рідної мови " Ти наше диво калинове.....". Також цікавим був відеоролик про преподобного Нестора Літописця, який започаткував історичну та художню літературу в Київській Русі.
9-го листопада, вже традиційно, в нашій школі проходив І-й етап Міжнародного конкурсу української мови ім. П. Яцика.
10-го листопада активні члени учкому школи Юдик О. та Ліпчей М. випустили змістовну стінгазету про цікаві факти щодо вживання української мови, її становлення і розвиток. Учні мали можливість познайомитися із Азбукою старослов'янської мови, зразками давньоруського письма, висловлюваннями відомих літераторів та мовознавців про українську мову.
Завершальний день пройшов дуже урочисто та яскраво. Зокрема, силами учнів та вчителів української мови та літератури Данко Д.В., Товт Н.А., та Петришинець Г.Ю. було організовано виставку "Україна вишивана". У виконанні кращих читців школи пролунали поезії про рідну мову, народ та Україну.
Ми всі переконані, що наша мова, як одна з наймилозвучніших і найбагатших мов світу, має майбутнє. Саме мова є кодом нації. А наша нація є однією з найстарших у Європі, своїм корінням сягає до праіндоєвропейського періоду. Але це вже тема для іншого наукового тижня, який обов'язково пройде в нашій школі у березні, коли в гості завітає весна і Кобзар.
|