18 травня 2022 року – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
В Україні вшановують пам’ять жертв депортації та геноциду кримськотатарського народу.
Щорічно 18 травня в Україні вшановують пам’ять понад 200 000 кримських татар, яких радянська влада примусово вивезла з Криму в 1944 році. Внаслідок насильницької депортації вони втратили дім, батьківщину, рідних, а багато хто – і життя. У 2015 році Верховна Рада України визнала цей злочин комуністичного режиму геноцидом кримськотатарського народу.
Повномасштабна війна рф проти України триває більше двох місяців. Важливо пам’ятати, що насправді агресія росії розпочалась із окупацію Криму ще 8 років тому. І корінне населення півострова змушено було покинути свої домівки. Це вже не перший злочин проти кримськотатарського народу. Саме про ці події Всесвітній рух «Amnesty International Ukraine» розробив мальопис для дітей молодшого шкілького віку:
Маріуполь заснували депортовані з Криму
І наостанок згадаємо про першу масову депортацію населення з Криму, що відбулася наприкінці 1779 року з метою підриву економіки тоді ще формально незалежного Кримського Ханства. Керував цією операцією московський воєначальник Олександр Суворов. Тоді залишили Крим понад 31 тисяча місцевих християн. Депортовані заснували місто, що було назване Маріуполем. За іронією долі, тисячі їхніх нащадків сьогодні окупанти насильницьким способом депортують з Маріуполя в так звану ДНР та росію.
В умовах російсько-української війни та тимчасової окупації Криму росією, коли переслідування кримськотатарського народу посилюються, вшанування на загальнодержавному рівні пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу та демонстрація солідарності в боротьбі за відновлення їхніх прав набуває важливого українського та міжнародного значення.
|