Школа є тим осередком, який формує і визначає подальший розвиток особистості, від лави першокласника до сучасного свідомого молодого українця-громадянина суверенної держави. З цією метою дирекція школи прикладає максимум зусиль для залучення до цієї важливої справи всіх учнів та вчителів.
1. 23 січня, з нагоди Дня Злуки України та Дня Свободи, в школі (в приміщенні актового залу) учні 8-11 класів мали можливість почути повідомлення заступника директора з виховної роботи Данко Д.В. „Соборність України в контексті Великої історії”. Було зроблено екскурс в історію України про перші спроби суверенітету України (від Б.Хмельницького, І.Мазепи, І.Орлика) аж до Кирило-Мефодіївців, які відверто закликали до створення Української держави. Звичайно, це була важка, але вкрай важлива справа і її організаторами на початку ХХ століття були Юліан Бачинський, ,Микола Міхновський, Іван Франко…Незаперечним фактом „прискореного” утворення України, як держави, була Перша світова війна, результатом якої був розпад двох великий імперій – Австро-Угорської та Російської. В людей Західної і Східної України відбулося усвідомлення загальноукраїнської єдності. ІV Універсал Центральної Ради молодої УНР проголосив суверенітет Великої України (січень 1918р.), а через рік, ” січня 1919 року Директорія відновленої УНР оповістила про об’єднання Заходу (ЗУНР) і Сходу країни. Рішення про входження до складу Укр. держави висловили також представницькі органи Криму, Кубані, Буковини та Закарпаття. Саме це і визначило у майбутньому формування кордонів України в тих межах, які маємо в сучасній Українській державі.
М.Ф.Тарахонич, директор школи, вчитель історії, також додав декілька важливих фактів, що підтвердили важливість Акту Злуки Українських земель.
2. Другим важливим етапом відзначення Дня Соборності й Свободи був імпровізований випуск стінгазет учнями 8-11 класів про їхнє особисте бачення і сприйняття злуки Західної й Східної України.
3. Класоводи й класні керівники 5-7 класів провели зі своїми класами тематичні виховні години. В доступній для кожної вікової категорії учнів вони відзначили важливість Дня Соборності й Свободи України як одного з визначальних свят, що формує існування нашої держави як вільної і суверенної у європейському і світовому просторі.
4. Шкільний бібліотекар Шандор М.І. підібрала низку художньої, публіцистичної та наукової літератури, що відображає історичні події періоду 1918-1919 рр. та ознайомила з нею учнів школи.
|